Filtreeri postitusi

Lennusadama kõrvale Vesilennuki park või uus ministeeriumimaja?

Kirjutasin mõnda aega tagasi sellest, kuidas Tallinna Haiglat kavandatakse Lasnamäele suure ja väärtusliku roheala asemele, mis ei ole mingil juhul mõistlik ning see lugu sai palju positiivset tagasisidet. Täna tahan kirjutada Lennusadama kõrval asuvatest riigi kinnistutest, kus praegu on tolmuväljad ja mõned puud ja parkla, aga peagi algab Keskkonnaministeeriumi ja hulga ametite ning Loodusmuusemi uue hoone ehitus ning kuhu taheti ehitada ka siseministeeriumi uut maja. 

Loe lisaks

Memo Tallinna opositsioonile vol 2

2019. aasta oktoobris, kaks aastat enne kohalikke valimisi, avaldasin ma siinsamas blogis memo Tallinna opositsioonile. Nüüd on valimisteni jäänud loetud kuud. Mis on vahepealse aja jooksul muutunud? Kas üldse on midagi muutunud? Milline on seis paar kuud enne valimisi Tallinnas?
Loe lisaks

Tallinna Haigla asukoha sobivust tuleb uuesti hinnata

Lasnamäele kavandatava Tallinna Haigla rajamise projekt on suure küsimärgi all. Hetkel on selgusetu, kas ja millises mahus Euroopa Liit ning valitsus on valmis seda projekti finantseerima. Kuna suhtes Tallinna Linnavalitsuse ja valitsuse vahel ei ole head ning rahakraanid on Reformierakonda kuuluva rahandusministri käes, siis pole midagi imestada, et Tallinna Haigla projekti kohal on tumedad pilved. Tallinna Sotsiaaldemokraatide arvates tuleb haigla projekti puhul lisaks rahastamise küsimustele analüüsida täiendavalt ka seda, kas haigla jaoks valitud asukoht on ikka kõige õigem (loe selle kohta avaldust siit). Asukoha küsimust tuleks analüüsida nii logistiliselt kui ka keskkonnahoiu seisukohast. 

Loe lisaks

Rävala puiestee läbimurde asemel tramm Liivalaia tänavale

Valmistudes kohtumiseks Rävala pst ja Süda-Tatari kogukonna esindajatega, süvenesin veel kord Rävala puiestee läbimurde küsimusse. Tuleb tunnistada, et Rävala puiestee läbimurde plaan mulle üldse ei meeldi, kuigi üldiselt olen ma väga uute trammi- ja rongiliinide poolt. Kui eesmärk on ühendada trammiliiniga Tartu mnt ja Pärnu mnt, siis miks ei kaaluta pigem trammiliini Liivalaia tänavale? 

Loe lisaks

Arhiiv