Filtreeri postitusi

Rändepoliitikast

Briti tööpartei peaminister Tony Blair pidas 2005. aastal vahetult enne Briti parlamendivalimisi pikema kõne rändepoliitika teemal. Soovitan seda lugeda neil, keda huvitab mitmetahuline käsitlus rändest riigis, mis on olnud väga erinevatest riikidest pärinevatele inimestele sihtriigiks ja mille pealinn London on üks Euroopa mitmerahvuselisemaid linnasid.  

Kõne sissejuhatuseks ütles Blair, et kui ta Downing Street 10 ametnikele ütles, et kavatseb rändepoliitika teemalise pikema kõne pidada, vastati “What a courageous move, Mr Prime Minister” - milline julge samm, härra peaminister.

Blair viitas muidugi dialoogile BBC kuulsast telesarjast “Yes, Minister”, kus Sir Humphrey tegelaskuju selgitab, kuidas panna minister Jim Hackerit mõne talle pähe tulnud mõtte osas meelt muutma.

Kui ametnikud soovivad ministrile mõista anda, et tegemist on halva mõttega, siis tuleb seda nimetada “julgeks sammuks” - julgeid samme tehes kaotatakse teatavasti valimised.

Kellegi poolehoidu tasakaalukalt rändeteemadel sõna võttes võita ei ole.

Ometi tuleb sel teemal rääkida, sest vastasel juhul jääb peale meid hirmutada ja teiste inimeste vastu üles ässitada tahtvate populistide hääl. 
Raimond Kaljulaid

Loe lisaks

Miks Eesti 200 nii tegi ja mis nüüd saab?

Enne kui ma ise tulin poliitikasse ja asusin tööle Põhja-Tallinna vanemana, olin ma ettevõtja reklaami- ja turunduse valdkonnas. Ma olen viimase viieteist aasta jooksul osalenud kaheteistkümne valimiskampaania korraldamises ning kirjutanud valimistel kandideerimisest ka raamatu.

Püüan selle kogemuse pinnalt selgitada, miks minu arvates Eesti 200 sellise provokatiivse kampaania tellis ning kuidas see võib mõjutada nende valimistulemust.
Raimond Kaljulaid
Loe lisaks