Kommenteeri

Kuidas ma hääletan Tallinna linnapea küsimuses?

Taastasin sel nädalal oma volitused Tallinna linnavolikogus. Seoses Taavi Aasa lahkumisega, peab Tallinna linnavolikogu täna valima uue linnapea, kelleks saab Mihhail Kõlvart. Avalikkuses on spekuleeritud, kuidas ma hääletan ja koguni loetud kokku, mitu häält on Keskerakonnal ilma minu toetushääleta. 

Mulle ei meeldi poliitilised intriigid. Linnapea valimised on tõsine asi. Tallinna linnapea juhib Tallinna üle 750 miljoni euro suuruse aastaeelarve koostamist ning meie kõigi igapäevaelu puudutavate otsuste langetamist, mis mõjutavad transpordi, hariduse, linnaruumi, tervishoiu ja paljude teiste linnaelu valdkondade toimimist ja arengut. 

Tallinna tasemel on mulle esmatähtis, et linn arvestaks jätkuvalt Põhja-Tallinna elanike huvidega ning selles osas kavatsen linnavolikogu liikmena olla linnavalitsuse konstruktiivne koostööpartner. Olen kindlasti valmis toetama kõiki neid otsuseid ja algatusi, mida pean põhjatallinlaste huvides olevaks.

Vastab tõele, et Keskerakonnal on ka ilma minuta hääled koos. Endine Reformierakonna poliitik Deniss Boroditš on kõrgepalgalisel ametikohal Tallinna Linnatranspordi AS-is. Muidugi hääletab ta vajadusel linnapea poolt. 

Mind valiti Tallinna linnavolikogu liikmeks kohalikel valimistel Keskerakonna nimekirjas. Samas leian, et Keskerakonna otsus moodustada valitsus paremäärmusliku ja populistliku Eestimaa Konservatiivse Rahvaerakonnaga kahjustab Eesti majandus- ja julgeolekuhuve - vähendab meie inimeste sissetulekuid, vähendab meie liitlaste usaldust meie vastu ning lõhestab Eesti ühiskonda.

Kahjuks varjutab Mihhail Kõlvarti linnapeaks saamist asjaolu, et see on osa sobingust Eestimaa Konservatiivse Rahvaerakonnaga. Samas mul ei ole põhjust kahelda, et Mihhail Kõlvarti juhtimisel linnavalitsus kaugeneks senistest eesmärkidest või taganeks valijatele antud lubadustest.

Sellest tulenevalt ei ole mul põhjust Mihhail Kõlvartit umbusaldada ja tema vastu hääletada. Olen otsustanud, et jään tänasel hääletusel neutraalseks, ei hääleta Kõlvarti poolt ega vastu. Leian, et see on kõige enam kooskõlas mulle linnavolikogu valimistel antud mandaadi, põhjatallinlaste huvide ning praeguse poliitilise olukorraga riigis. 

Lisa kommentaar

Email again: