Kommenteeri

Autovabast päevast ei ole midagi kasu, kuni rattaga linnas liiklemine on eluohtlik

Autovaba päeva puhul loodi linnavalitsuse ees üheks päevaks parkimiskohtade asemele tore väike aiake – pandi maha muru, toodi puud ning asetati toolid. Linna juhtiva erakonna poliitikud avaldasid endast sotsiaalmeedias pilte, kus nad autovaba päeva puhul tekkinud aiakeses chillivad ja hängivad. Aga midagi oli sellel pildil minu jaoks valesti. 

Siin on näiteks kesklinna vanem Vladimir Svet, abilinnapea Vadim Belobrovtseviga.

Teisel pildil näeme Mustamäe linnaosa vanemat Lauri Laatsi ning Kristiine linnaosa vanemat Jaanus Riibet.

Pildi endast on avaldanud ka liikluskorralduse ja teede eest vastutav abilinnapea Kalle Klandorf.

See kõik on väga tore ja nunnu, aga samast kohast ca 100 meetri kaugusel asub üks Tallinna ohtlikumaid ja ebamugavamaid kohti jalgrattaga liiklejate jaoks!!! 

Kui tulla jalgrattaga Kaarli puiestee poolt ja läheneda Pärnu maantee ristmikule, on olemas autode vahele joonitud rattatee. See ei ole ideaalne lahendus ning ei ole ilmselt kooskõlas Tallinna rattastrateegiaga (mida linn peaks justkui täitma), aga võimaldab siiski enam-vähem ohutult sõita ristmikuni välja.

Kuid siis, igasuguse ettehoiatuseta, rattatee lõppeb ning jalgrattur sattub järsku olukorda, kus ta on risti ees peatusse suunduvatele bussidele ja trollidele. 

Olen seal ise korduvalt ja korduvalt olnud olukorras, kus paremale ümber reastuv buss mind ei märka või siis juhti ei huvita mingi rattur kuskil teeservas. Aga on ka neid, kes lasevad jalgratta läbi.  

Tänaseks tean sellel ristmikul seadust rikkuda – sõita kõnniteele. Elu on kallim kui seadus.

Kui mina oleksin olnud nende seas, kes mõtlesid, kuidas autovaba päeva tähistada ning keegi oleks pannud lauale mõtte, et toome linnavalitsuse ette mõned taimekesed, muruvaibakese ja toolid ja teeme kõik pilti, kui chill see on, siis ma oleksin teinud teistsuguse ettepaneku.

Ma oleksin teinud ettepaneku likvideerida ühe peaaegu linnavalitsuse akende all asuva surmalõksu jalgrattaga sõitjate jaoks, et linnas oleks pisut mugavam ja pisut ohutum autovabalt liigelda ning jätta murulapike, potililled ja chill mõneks teiseks aastaks.

Sest autouputuse taga ei ole mitte see, et autovaba elustiili ei promota piisavalt - promo kestab juba aastaid - vaid selles, et linnaliiklus ei ole jalakäijale, kergliiklejale ja ühistranspordikasutajale mugav ja ohutu. Selliseid kohti, nagu siin toodud, on terve linn täis ja nendele on korduvalt ja korduvalt ametnike ja poliitikute tähelepanu juhitud.

Käesoleva tervitan kõiki endisi kolleege linnavalitsuses ja soovin neile jätkuvalt jõudu ja kordaminekuid nende töös. 

Lisa kommentaar

Email again: