Kommenteeri

Alustan kampaaniaga, kus kutsun Kõlvartit, Toomi ja teisi EKRE vastu hääletama

Mida teha, et EKRE ei pääseks valitsusse? Nagu olen mitmel pool kirjutanud ja rääkinud – punane stopp-nupp nende kõneluste peatamiseks on Keskerakonna nö “vene tiiva” käes.
Hetkel on peamiselt räägitud, et vaatame kõigepealt seda, milles õnnestub kokku leppida.

See on õige, et poliitikas tuleb eelkõige otsida kompromisse ja ühisosa, kuid mina ei mõista, millist ühisosa EKRE poliitikutega on Keskerakonnal võimalik leida?

EKRE poliitikud on nimetanud vene kogukonna esindajaid “parasiitideks” ja “tibladeks”. Milline on selles küsimuses võimalik kompromiss – et edaspidi ei tohi enam öelda “tibla”, tohib öelda ainult “parasiit”?

On teatud väärtused, millest ei tohi taganeda.

Ma olen Mihhail Kõlvartiga nõus – Keskerakonna valija ei ole andnud meile mandaati läbirääkimisteks EKRE-ga. Me lubasime enne valimisi, et me ei tee EKRE-ga koostööd.

Küsimus ei ole selles, kas me võime järgmistel kohalikel valimistel kaotada hääli. Kui Keskerakond läheb sellesse valitsusse, kaotame me oma näo.  

Et oma kolleegidele veel kord seda riski teadvustada alustan tänasest kampaaniaga, kus kutsun Kõlvartit, Toomi ja teisi Keskerakonna poliitikuid veel kord kaaluma, millised on nende võimalused selle protsessi peatamiseks.

Olen paljudega neist viimastel päevadel nõu pidanud. Minu kolleegid on targad ja ettenägelikud poliitikud, kes tunnetavad väga selgelt vastutust erakonna valijate ja ühiskonna ees.

Mõistan täielikult nende muret erakonna tuleviku pärast – kindlasti ei ole tegemist lihtsate otsustega, mis tuleb langetada.

Mitmed minu kolleegid on kinnitanud, et kavatsevad EKRE valitsusse kaasamise vastu hääletada erakonna juhatuses ja volikogus. Usun, et ka ühiskond mõistab, et tegelik rindejoon on Riigikogus.

Hetkel arvestavad koalitsiooni moodustavate erakondade juhid Riigikogus 57 mandaadiga.

Piisab sellest kui seitse Keskerakonna poliitikut ütleb, et nemad EKRE valitsusse võtmist toetada ei saa ning on vajadusel valmis tulema Riigikokku ning vastavalt hääletama. Sel juhul ei ole enam võimalik kõnelusi edasi pidada.

Pean oluliseks ka seda, et vene kogukond teab, et nende esindajatel on täna veel võimalus see protsess peatada.

Üks detail veel. Kahjuks keeldus antud reklaamide näitamisest raha eest telekanal PBK, mistõttu olen sunnitud kasutama teisi kanaleid.

Kindlasti jõuab sõnum ka sel viisil suure osa vene kogukonna esindajateni ja neile ei jää Toompeal toimuv saladuseks.

Pean Keskerakonna väärtuseid väga olulisteks ning tugevat erakonda asendamatuks instrumendiks nende ellu viimisel ja meie valijate huvide kaitsmisel.

Valitsuskoostöö paremäärmusliku erakonnaga EKRE kahjustab olulisel määral erakonna mainet ning vähendab Eesti ühiskonna usaldust Keskerakonna suhtes. Olen kindel, et see kahjustab Eesti ühiskonda ja Eesti riiki.

See, mida ma teen, ei ole must või valge PR isiklikes huvides – minu tegevuse ainus eesmärk on hoida ära kahju nii Eestile kui Eesti Keskerakonnale.

Lisa kommentaar

Email again: