Kommenteeri

Head Eesti Vabariigi sünnipäeva!

Eesti Vabariigi pealinnast valitud Riigikogu saadikuna soovin kõigile Tallinna elanikele head Eesti Vabariigi aastapäeva!

Olen väga uhke selle üle, mida Eesti on saavutanud. Kuidas oleme taas üles ehitanud Eesti riigi ja majanduse ning Eestil on sõpru ja liitlasi üle kogu maailma.

Eesti tugevuseks on kokkuhoidvad pered. Et neid toetada tuleb Eestil järgmistel aastatel  keskenduda kolmele kõigele olulisemale eesmärgile:

Esiteks, peame tagama, et meie majandus kasvab, meie inimeste sissetulekud suurenevad ning riik ja omavalitsused saavad parandada kõigi avalike teenuste, eriti tervishoiuteenuste kvaliteeti ja kättesaadavust.

Teiseks, peame kindlustama selle, et Eesti majandusedu jõuaks edaspidi kõigi Eesti inimesteni. Meil on üha enam vahendeid, et hoolitseda nende eest, kes vajavad kõrge vanuse, tervislikel või muudel põhjustel ühiskonna abi ja toetust.

Kolmandaks, peame tegema suure sammu edasi keskkonna- ja kliimapoliitikas, kindlustamaks selle, et meie võrratu puhas loodus säiliks kõigile Eesti rahva tulevastele põlvedele.

Kõigi nende eesmärkide saavutamisel mängivad riigi kõrval olulist rolli meie omavalitsused ning eriti pealinn Tallinn, kus luuakse juba täna üle poole Eesti SKT-st.

Soovin head Eesti Vabariigi aastapäeva kõigile. Tänan kõiki, kes ka pidupäevadel valvavad meie riigipiire, kaitsevad meie kodumaad või aitavad tagada sisejulgeolekut, arstiabi ja teisi elutähtsaid teenuseid. 

Ühiselt tööd tehes, ühiselt pingutades ja ühiselt oma tuleviku eest vastutades suudame jätkuvalt ellu viia kõik oma unistused.

Elagu Eesti!


Teie

Raimond Kaljulaid

Lisa kommentaar

Email again: