Memo opositsioonile: mida teha paremini ja kuidas
Villu Araka lugu Eesti Päevalehes „Opositsioon, auu?? Kooma pole võiduplaan“ võiks panna Riigikogu opositsioonierakonnad mõtlema märksa lähedasema ja efektiivsema koostöö peale. Kui Reformierakond ja SDE suudaksid näidata senisest palju suuremat ühtsust ja tugevamat koostööd, teha poliitikat agiilsemalt ja loovamalt, siis rahuldaksid nad mitte ainult valitsuste vastu protestivate ühiskonnagruppide ootusi, vaid looksid tegelikud eeldused muutusteks nii Eesti riigi kui selle pealinna juhtimises.
Loe lisaks
Ma ei toeta Reformierakonna vene koolide teemalist eelnõu
Riigikogu arutab Reformierakonna algatatud eelnõud, mis näeb ette kõigi Eesti koolide ülemineku eestikeelsele õppele. Mina seda eelnõud ei toeta ning seda alljärgnevatel põhjustel:
Üldjuhul on Eestis peaministri portfell läinud valimiste võitjale
Viimastel nädalatel on püütud jätta muljet, nagu ei oleks midagi eriti erakordset selles, et valimised võitnud erakonna liider valitsust ei moodusta. Paraku ei ole see nii. 1990 toimunud ülemnõukogu valimistest peale on peaministri portfell üldjuhul läinud valimiste võitjale.
Loe lisaks
Eesti 200 tulemusest sõltub valimiste võitja
Kas valimised võidab Reformierakond või Keskerakond? Väga palju sõltub sellest, mida teevad Eesti 200 valijad.
Loe lisaks
Mis saab peale valimisi pensionitest?
Suur osa Eesti eakaid elab allpool suhtelise vaesuse piiri. Pensione on vaja tõsta. Aga kuidas? Et valikud lihtsamaks teha, siis võrdlesin suuremate erakondade pensionite teemalisi lubadusi kahest aspektist: pensioni suurus ning pensionide maksustamine.
Loe lisaks