Tallinna Haigla asukoha sobivust tuleb uuesti hinnata

Blogi

Kommenteeri
Lasnamäele kavandatava Tallinna Haigla rajamise projekt on suure küsimärgi all. Hetkel on selgusetu, kas ja millises mahus Euroopa Liit ning valitsus on valmis seda projekti finantseerima. Kuna suhtes Tallinna Linnavalitsuse ja valitsuse vahel ei ole head ning rahakraanid on Reformierakonda kuuluva rahandusministri käes, siis pole midagi imestada, et Tallinna Haigla projekti kohal on tumedad pilved. Tallinna Sotsiaaldemokraatide arvates tuleb haigla projekti puhul lisaks rahastamise küsimustele analüüsida täiendavalt ka seda, kas haigla jaoks valitud asukoht on ikka kõige õigem (loe selle kohta avaldust siit). Asukoha küsimust tuleks analüüsida nii logistiliselt kui ka keskkonnahoiu seisukohast. 

Tallinn on viimastel kümnenditel laienenud ja kasvanud väga sageli rohealade arvelt. Nende kadumine on suur probleem. Tallinna Haigla puhul on räägitud, et see tuleb kasutuna seisvale tühermaale. Tegelikult see nii ei ole. Tegemist on rohealaga, mille osas varasemalt on linn planeerinud rajada hoopis pargi. Roheala asfaldi ja betooni alla panemise kavale on tähelepanu juhtinud ka linnaruumiaktivist mitte_tallinn. 

Võtsin ühel õhtul kaamera ja käisin Lasnamäel elavate sõpradega jalutamas seal, kuhu haiglat ehitada kavatsetakse. Vaadake neid pilte. Kas see tundub teile kasutu ja mõtetu tühermaana, mille võib vabalt asfalteerida või on hoopiski tegemist suure potentsiaaliga rohealaga, kus võiks tulevikus olla park, kohvikud, terviserajad, laste mänguväljakud jne?

Pildid räägivad vahel rohkem kui tuhat sõna, nii et antud juhul lasen nendel fotodel rääkida enda eest. 

Lisa kommentaar

Email again: