Kommenteeri

Ann Saks: vabatahtlikuna kriisi ajal

Tänases külalispostituses kirjutab noor sotsiaaldemokraat Ann Saks sellest, kui olulist rolli mängivad praeguses kriisis vabatahtlikud. 
Viirusejuttu kuuleme söögi alla ja söögi peale, vähem tajume seda, kui palju inimesi reaalselt panustab selle jaoks, et erakorraline olukord oleks meie kõigi jaoks võimalikult kerge. Siinkohal tuleb lisaks eesliini töötajatele ära märkida vabatahtlikud, kes probleeme nähes ei pelga panna käsi külge.

Kriis toob inimestes välja nende tõelise olemuse

Öeldakse, et kriis toob inimestes välja nende tõelise olemuse. Just praegu ongi meil võimalik määratleda, kas me tahame kogukonnas toimetada seistes igaüks iseenda eest või jõud ühendades. Rõõm on näha, et meil on palju tublisid inimesi, kes mõtlevad just selle peale, kuidas teistel läheb ja kuidas saaks neid aidata.

Abi sülearvutitest kuni koduaia jagamiseni

Mõned näited hoolivatest žestidest, mis on sotsiaalmeediaavarustest silma hakanud: loendamatud üleskutsed koolilastele sülearvutite jagamiseks, kogukonnad koondumas selleks, et toetada vanemaealisi poes ja apteegis käimisega, haiglatöötajate energiavarude taastamiseks saadetav söögikraam, enda koduaia „väljarentimine“ inimestele, kes tahavad aiatöid teha või lihtsalt võimalust värskes õhus aega veeta.

kogukondaitab.ee koondab tuhandeid vabatahtlikke

See on tõesti ainult piisake meres! Ka naabrivalve on täiesti loomulikul teel saanud hoogu juurde – kuna paljud on nüüd kodus, siis on lihtsam igasugu liikumist märgata. Ise võin lisaks soovitada teha annetus toidupanka, kus on vajadus toidu järele kasvanud. Panustada saab ka läbi veebisaidi kogukondaitab.ee, kus on juba praegu kirjas tuhandeid inimesi.

Naiskodukaitse alustas kohe peale eriolukorra välja kuulutamist

Mina sain Naiskodukaitselt üleskutse tulla appi juba järgmisel päeval peale eriolukorra välja kuulutamist. Sekunditki kõhklemata andsin ennast üles, sest pikaaegse kaitseliitlasena on mul nii väljaõpe kui kogemus, kuidas kriisiolukorras olla ühiskonnale toeks ning teadmine, et iga abikäsi on ääretult teretulnud.

Kaitseliit panustab mitmekülgselt

Kaitseliidu võimekus on väga mitmekülgne – põllul ollakse transpordisõlmedes, haiglate juures, piiripunktides, kõnekeskustes ja ka erinevates staapides, et vahetu tagasiside jõuaks kriisijuhtidele. Tihtilugu ollakse väljas vaatamata hilistele tundidele ja tehes lisaks vabatahtlikule tööle ära ka oma igapäevatöö, kõik selleks, et riigi toimepidevus säiliks ka keerulisel ajal.

Leia julgus minna appi

Meil on nii palju valdkondi, mis töötavad järjepanu täistuuridel ja mida me muidu ühiskonnas nii hästi ei taju, ent mis on kriitilise tähtsusega kogu masinavärgi toimimisel. Praegu on just õige aeg näha maailma teise nurga alt ja leida ka endas julgus ning minna appi – muidugi jälgides kõiki turvalisuse kaalutlusi.

"Mina" asemel "meie"

See sõnum käib igalt poolt läbi, aga ma ütlen ühe korra veel: meie ise oleme kõige olulisemad praeguse kriisi lahendamisel! Kõigil on raske, aga ainult mõeldes “mina” asemel “meie” saame jõuda kriisist välja. Oma panuse saab anda igaüks, jälgides eriolukorra nõudeid ning püsides kodus. Päriselt.

Lisa kommentaar

Email again: