Kommentaarid (1)

Avaldus seoses Keskerakonna juhatuse otsusega alustada EKRE-ga koalitsioonikõnelusi

Jah, ma hääletasin juhatuses EKRE ja Isamaaga kõneluste alustamise vastu. Protestiks juhatuse otsuse vastu alustada koalitsioonikõnelusi EKRE ja Isamaaga astun erakonna juhatusest välja.

Austatud Keskerakonna valijad ja toetajad
Head kolleegid Keskerakonna juhatuses ja Keskerakonna liikmed
Kõik mind toetanud inimesed Põhja-Tallinnas, Kristiines ja Haaberstis
 
Keskerakonna juhatuse otsus alustada koalitsioonikõnelusi EKRE-ga rabas Eesti ühiskonda. Eriti vene kogukonda, kelle huvide esindaja Keskerakond on olnud ja aidanud sellega hoida õrna tasakaalu Eesti ühiskonnas. See tasakaal on nüüd rikutud.

EKRE poliitikud on korduvalt pisendanud Hitleri kuritegusid. Üks nende poliitik on nimetanud lastetuid naisi “ühiskondlikult kahjulikuks elemendiks” ja teine teatanud Riigikogu liikmena meie liitlasvägede sõduritele – kandke vormi, kui peksa ei taha saada!

EKRE on oma valimiskampaania ajal kasutanud võtteid, mida ei tohi kasutada. Nende tulemus on saadud ebaausalt ja pettusega. Nende majandusprogramm on absurdne ja Eesti inimeste heaolu ja sissetulekuid selle ellu viimine kuidagi ei paranda. Sellel seltskonnal puudub vastutustunne riigi ees. Mis valitsusest me nendega räägime?

Euroopa vabadused on Eestile, eriti meie noortele, eluliselt olulised väärtused. Vabadused, mitte piirangud, on kõigi Euroopa rahvaste heaolu, jätkuva majanduskasvu ning solidaarsuse ja rahu vundamendiks.

Keskerakonna juhatuse otsusega seoses on mul kaks valikut - aktsepteerida seda või astuda juhatusest välja. Ma ei saa seda otsust aktsepteerida ja seega astun juhatusest välja.

Olin kohalikel valimistel kogu riigis teiseks enim hääli saanud kandidaat, Riigikogu valimistel oma erakonnas kolmas ning viimastel juhatuse valimistel esimene. Loodan, et minu samm paneb teised erakonna juhatuse liikmed veel kord järele mõtlema, kõiki asjaolusid uuesti kaaluma.

Kui Keskerakond soovib tulevikus omada mingitki usaldust Eesti ühiskonnas, siis tuleb sellest kohutavast koalitsioonist loobuda veel enne kui see saab moodustatud.

Teavitasin oma otsusest ka erakonna esimeest.

Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (1)
Tere Raimond!

Sa kirjutad: "EKRE poliitikud on korduvalt pisendanud Hitleri kuritegusid.
EKRE on oma valimiskampaania ajal kasutanud võtteid, mida ei tohi kasutada. Nende tulemus on saadud ebaausalt ja pettusega." Raimond!, lõid küll ukse mürtsuga kinni, aga kui sellised üldühiskondlikud momendid, mida sa esile tõstsid seoses EKRE'ga, sulle olulised on, võiksid vastata ka sellistele samalaadsetele küsimustele: Miks Keskerakonna poliitikud ei aktsepteerinud Riigikogu 14.06.2016 a juuniküüditamise avaldust - sellisest avaldusest taganemine Eesti kontekstis on võrreldav ühe teise, Hitleriga võrdväärse tegelase tegude pisendamisega?! Kui oled valimisprotsessides nii jäägitu seaduslikkuse ja eetika eest võitleja, siis mida kostad selliste nähtuste peale, nagu K-kohukesed või lubadus pensionäridele preemiat maksta linna eelarvest, kui vaid need Keskerakonda valiksid!? Senikaua, kuni sa ainult ühes suunas vaatad, ei saa sinu "põhimõttekindlust" tõsiselt võtta!
Enn · 12. märts 2019