Filtreeri postitusi

Riigikogu väliskomisjoni visiidist Araabia Ühendemiraatidesse ja Kuveiti

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon oli sel nädalal visiidil laheriikidesse. Olen viisiidi järel veel enam veendunud, et tegemist on väga perspektiivse ja olulise piirkonnaga Eesti ettevõtete jaoks ning ka poliitilisel tasandil tuleb jätkuvalt pingutada, et meie ettevõtjaid saadaks seal edu. Mida edukamad on meie ettevõtted välisturgudel, seda tugevam on meie majanduskasv. Majandusedu omakorda on eelduseks meie inimeste elatustaseme kasvule, sissetulekute suurenemisele, aga ka paremate teenuste osutamisele – seda ka tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonnas. 

Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Loe lisaks

"Kasumi teenimine on küllalt levinud praktika"

Pidin eile Riigikogus kolleegidele meelde tuletama, et tegelikult on kasumi teenimine turumajanduslikes riikides küllalt levinud praktika. Toon oma eilse kõne ära mõnevõrra toimetatult, et seda oleks lihtsam lugeda ja jälgida. Kes soovib, saab originaali lugeda Riigikogu stenogrammist.  
Foto Riigikogu istungilt. Erki Peinar, Riigikogu
Loe lisaks

Neljapäevase töönädala plussid ja miinused

Nii palju kui mina tean, ei ole ükski täna Riigikogus esindatud erakond oma ametlikus programmis lubanud kehtestada neljapäevast töönädalat. Seda ideed on samas toetanud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna noorteühendus (näiteks siin). Seega võib üsna suure kindlusega väita, et selle Riigikogu koosseisu ajal ei muudeta Töölepingu seaduse paragrahvis 43 sätestatut, et täistööaeg on nelikümmend tundi nädalas ja kaheksa tundi päevas. See aga ei tähenda, et neljapäevane töönädal ei või jõuda erakondade programmidesse ja seeläbi ka mõne tulevase valitsuskoalitsiooni koalitsioonileppesse. Osadel inimestel on võimalik neli päeva nädalas töötada juba täna.

Loe lisaks

Kas te olete ühed või te olete nullid?

Eilsel riigikogu istungil arutas ja hääletas täiskogu vastuolulise EKRE poliitiku Urmas Reitelmanni nimetamist Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsioon liikmeks. Minu jaoks oli see esimene kord võtta sõna Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni nimel ning ühtlasi esimene kord võtta sõna Riigikogu kõnetoolist.  Siin on minu eilne kõne.

Foto: Erik Peinar, Riigikogu 
Loe lisaks

Arhiiv