Filtreeri postitusi

Inimarengu aruanne: autostumine, linnastumine, ebavõrdsus

Riigikogu arutas eelmisel nädalal uut Eesti inimarengu aruannet, mis keskendub linnastunud ühiskonna väljakutsetele. Olen kõigiti nõus inimarengu aruande koostajate tõdemusega, et meil on valik: kas arendada edasi elukeskkonda, mis pakub mugavusi vaid heal majanduslikul järjel inimestele või sellist elukeskkonda, mis keskendub kõigi heaolu parandamisele.
Inimarengu aruande arutelu Riigikogus. Foto: Erik Peinar, Riigikogu
Loe lisaks

Majandusprognoosid on väga murettekitavad

Eelmisel nädalal toimus Riigikogus Eesti eelarvepoliitika arutelu, kus väga heade ettekannetega esinesid ekspertidena Eesti Panga president Madis Müller, eelarvenõukogu esimees Raul Eamets ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman. Arvan, et Riigikogu ekspertide poolt Riigikogu liikmetele antud info on oluline ka kõigile Eesti inimestele. Toon välja mõned tähelepanekud tehtud ettekannetest.

Loe lisaks

Maris Sild ja Joosep Vimm: Põnevad soovitused jalutuskäikudeks Põhja-Tallinnas ja Kristiines

Ilmad on aina enam suviselt soojad ja päikeselised. See lausa kisub nelja seina vahelt õue ning ega värskes õhus liikumine halba ei tee. Stroomi rannas, Paljassaare poolsaare tipus, Viru rabas ja Keila-joal on samas paljudel juba käidud – ilusad kohad, aga tahaks ju veel miskit. Meie oma kodukandis on huvitavaid kohti, kuhu tasub jalutuskäik ettevõtmist, aga veel küllaga. Minu head kolleegid Maris Sild ja Joosep Vimm Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonnast panid kokku nimekirja soovitustest kuhu võiks Põhja-Tallinnas ja Kristiines ilma ja linna nautima minna.

Loe lisaks

Kas kodulaenukliendid saavad pankadelt maksepuhkust?

Kui töötasime välja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ettepanekuid sotsiaalsete kriisimeetmete osas, käsitlesime ka kodulaenuklientide küsimust. Praeguses kriisis ei ole süüdi ei pangad ega ka mitte inimesed, kes on võtnud kodulaenu. Oleks erakordselt kahetsusväärne, kui inimesed kaotavad oma kodud koroonaviiruse tõttu. Eestis tegutsevad suuremad pangad on teatanud, et tulevad raskes olukorras inimestele vastu. Tõsi, nende tingimused on erinevad. Seega peaks iga inimene oma pangaga ise ühendust võtma ning tingimusi täpsustama. Seda tuleks kindlasti teha enne kui laenu osas on tekkinud juba võlgnevus ja on võimalik pangalt taotleda maksepuhkust selle ennetamiseks.

Loe lisaks

Arhiiv