Filtreeri postitusi

Memo Tallinna opositsioonile

Türgi ofensiivi jälgimise kõrval mõtlesin sel nädalavahetusel ka Tallinna poliitikale. Mõned päevad tagasi ilmus Eesti Päevalehe ajakirjaniku Raimo Poomi sulest artikkel “Kõlvart valmistub Tallinnas opositsiooni taas mutta lükkama”. Põhiline sõnum oli see, et samal ajal kui Kõlvarti juhitud Keskerakond Tallinnas tegutseb aktiivselt järgmiste kohalike valimiste tulemuse nimel, ei ole Tallinna opositsioonierakonnad mingit aktiivsust veel näidanud - nii võidab Keskerakond järgmised kohalikud valimised ja miks mitte ka kuuendat korda absoluutse enamuse linnavolikogus. Kas see on tõsi? 

Loe lisaks

Autovabast päevast ei ole midagi kasu, kuni rattaga linnas liiklemine on eluohtlik

Autovaba päeva puhul loodi linnavalitsuse ees üheks päevaks parkimiskohtade asemele tore väike aiake – pandi maha muru, toodi puud ning asetati toolid. Linna juhtiva erakonna poliitikud avaldasid endast sotsiaalmeedias pilte, kus nad autovaba päeva puhul tekkinud aiakeses chillivad ja hängivad. Aga midagi oli sellel pildil minu jaoks valesti. 

Loe lisaks

Memo opositsioonile: mida teha paremini ja kuidas

Villu Araka lugu Eesti Päevalehes „Opositsioon, auu?? Kooma pole võiduplaan“ võiks panna Riigikogu opositsioonierakonnad mõtlema märksa lähedasema ja efektiivsema koostöö peale. Kui Reformierakond ja SDE suudaksid näidata senisest palju suuremat ühtsust ja tugevamat koostööd, teha poliitikat agiilsemalt ja loovamalt, siis rahuldaksid nad mitte ainult valitsuste vastu protestivate ühiskonnagruppide ootusi, vaid looksid tegelikud eeldused muutusteks nii Eesti riigi kui selle pealinna juhtimises.
Loe lisaks

Arhiiv