Filtreeri postitusi

Uskumatu, mida räägiti Riigikogus karusloomafarmide keelustamise arutelul

Ilmselt on vähe neid inimesi, kes viitsivad lugeda Riigikogu istungite stenogramme. Teen lühikokkuvõtte sellest, mida ütlesid Riigikogu liikmed Eestis karusloomafarmide keelustamise eelnõu arutelul. Pildil on need saadikud, kes toetasid hääletusel loomi ja väärivad seetõttu tunnustust. Pildi eest tänan Loomust
Karusloomafarmide keelustamine

Loe lisaks

Rändepoliitikast

Briti tööpartei peaminister Tony Blair pidas 2005. aastal vahetult enne Briti parlamendivalimisi pikema kõne rändepoliitika teemal. Soovitan seda lugeda neil, keda huvitab mitmetahuline käsitlus rändest riigis, mis on olnud väga erinevatest riikidest pärinevatele inimestele sihtriigiks ja mille pealinn London on üks Euroopa mitmerahvuselisemaid linnasid.  

Kõne sissejuhatuseks ütles Blair, et kui ta Downing Street 10 ametnikele ütles, et kavatseb rändepoliitika teemalise pikema kõne pidada, vastati “What a courageous move, Mr Prime Minister” - milline julge samm, härra peaminister.

Blair viitas muidugi dialoogile BBC kuulsast telesarjast “Yes, Minister”, kus Sir Humphrey tegelaskuju selgitab, kuidas panna minister Jim Hackerit mõne talle pähe tulnud mõtte osas meelt muutma.

Kui ametnikud soovivad ministrile mõista anda, et tegemist on halva mõttega, siis tuleb seda nimetada “julgeks sammuks” - julgeid samme tehes kaotatakse teatavasti valimised.

Kellegi poolehoidu tasakaalukalt rändeteemadel sõna võttes võita ei ole.

Ometi tuleb sel teemal rääkida, sest vastasel juhul jääb peale meid hirmutada ja teiste inimeste vastu üles ässitada tahtvate populistide hääl. 
Raimond Kaljulaid

Loe lisaks

Arhiiv