Filtreeri postitusi

Kliimamuutustega tegelemisest pole pääsu

Kuni me vaidleme tühiste probleemide üle nagu piirikaubandus Lätiga või hirm samasooliste abielude ees, kihutab maailm kogu täiega kasvaval kiirusel kliimakatastroofi suunas. Ökoriigi kontseptsioon võiks vabalt olla üks Eesti suuri ideid ja arengustrateegiaid. Kuid selleks on vaja küllalt suurt poliitilist konsensust, mida rohelistel teemadel täna ei paista.

Raimond Kaljulaid

Loe lisaks

Uskumatu, mida räägiti Riigikogus karusloomafarmide keelustamise arutelul

Ilmselt on vähe neid inimesi, kes viitsivad lugeda Riigikogu istungite stenogramme. Teen lühikokkuvõtte sellest, mida ütlesid Riigikogu liikmed Eestis karusloomafarmide keelustamise eelnõu arutelul. Pildil on need saadikud, kes toetasid hääletusel loomi ja väärivad seetõttu tunnustust. Pildi eest tänan Loomust
Karusloomafarmide keelustamine

Loe lisaks

Erakondade rahastamine ei ole Reformierakonnale hea valimisteema

Reformierakonna targad spin-doktorid võiksid korraks järele mõelda, kas on erilist mõtet tulla valimiste-eelsesse debatti küsimustega selle kohta, kuidas erakondi on minevikus rahastatud. Selles võrdluses ei paista mitte keegi hea välja. Valijate jaoks on see aga tüütu vastastikune poriloopimine ja vastastikune pingpong, mis tulevikku vaadates enam väärtust ei loo.
Raimond Kaljulaid

Loe lisaks

Miks Eesti 200 nii tegi ja mis nüüd saab?

Enne kui ma ise tulin poliitikasse ja asusin tööle Põhja-Tallinna vanemana, olin ma ettevõtja reklaami- ja turunduse valdkonnas. Ma olen viimase viieteist aasta jooksul osalenud kaheteistkümne valimiskampaania korraldamises ning kirjutanud valimistel kandideerimisest ka raamatu.

Püüan selle kogemuse pinnalt selgitada, miks minu arvates Eesti 200 sellise provokatiivse kampaania tellis ning kuidas see võib mõjutada nende valimistulemust.
Raimond Kaljulaid
Loe lisaks